tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Seniorzy świadomi i aktywni

 

W dniu 9 czerwca 2022 roku odbyła się pierwsza edycja programu realizowanego przez Straż Miejską Miasta Lublin skierowanego do seniorów. W chwili obecnej jest prowadzony cyklicznie w klubach seniora na terenie miasta Lublin.

 

Składa się on z części teoretycznej, którą poprowadziła Z-ca Naczelnika OSP Sylwia Kuc, gdzie zostają omówione zagrożenia z jakimi seniorzy mogą spotkać się w życiu codziennym, m.in. wyłudzenia, oszustwa, kradzieże, nierozważne zakupy online, korzystanie z bankowości internetowej, nawiązywanie relacji w mediach społecznościowych także nasilona w ostatnim czasie przemoc w rodzinie. Omówiono także zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych.

 

Część praktyczną mającą na celu nabycie umiejętności radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach, poprowadzi je strażnik Michał Czubacki - wykwalifikowany instruktor Taekwon-do ITF, instruktor KRAV MAGA i kickboxingu, medalista Mistrzostw Polski i uczestnik Pucharu Świata w Taekwon-do i Kickboxingu, posiadający wieloletnie doświadczenie w sportach walki.

 

Seniorzy mają okazję ćwiczyć z funkcjonariuszami SMML, gdzie rolę niebezpiecznych napastników wcielają się strażnik Paweł Adamek, strażnik Dorota Kociuba.