Profilaktyka społeczna
Straż Miejska w Lublinie, każdego dnia zajmuje się profilaktyką kierowaną do dzieci i młodzieży, uczącej się w lubelskich placówkach oświatowych, ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin. W swych działaniach wspomagani jesteśmy przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Zdrowia, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, Sanepid, WORD oraz inne instytucje państwowe i prywatne.
Zajęcia, które realizują strażnicy z Oddziału szkolno-profilaktycznego, są zawsze dostosowane do poziomu słuchaczy oraz do potrzeb pedagogów. Podstawą doboru treści i metodyki poszczególnych programów jest przede wszystkim wiek odbiorców, poziom wiedzy oraz stopień ich rozwoju poznawczego. Są one prowadzone na terenie placówek oświatowo – wychowawczych w Lublinie. Do programów profilaktycznych Straży Miejskiej można przystąpić w dowolnym momencie z miesięcznym wyprzedzeniem, tak abyśmy mogli sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom. Pisemne zgłoszenie należy przesłać na adres: profilaktyka@986.pl. W treści zgłoszenia prosimy wskazać osobę do kontaktu oraz numer telefonu. Realizacja poszczególnych programów zawartych w ofercie odbywa się we współpracy Naczelnika Oddziału z dyrekcją, pedagogiem szkolnym lub nauczycielem i polega na ustaleniu terminu, formy i przebiegu spotkania informacyjno-edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, rodziców i rad pedagogicznych. Tam gdzie jest to możliwe strażnicy miejscy uczą dzieci zdobywać wiedzę poprzez zabawę, film, zajęcia manualne itp.
Gra planszowa w formacie XXL
"BEZPIECZNI ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ" edukacyjna, wielkoformatowa gra planszowa
została przekazana funkcjonariuszom oddziału szkolno – profilaktycznego SMML przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.
więcej »Zagrożenia w sieci –
Zagrożenia w sieci –
Uczniowie korzystający na co dzień z Internetu bardzo często narażeni są m.in. na kontakt z niebezpiecznymi treściami (przemoc, pornografia), wulgarnym słownictwem lub wyłudzeniami danych osobowych, itp.
Uzależnienie od gier komputerowych
Uzależnienie od gier komputerowych program skierowany do rodziców mający na celu zwrócenie uwagi rodziców na rodzaje uzależnień behawioralnych w tym uzależnienie od internetu i gier komputerowych.
Dziecko w sieci
Dziecko w sieci - program adresowany do rodziców.
Celem jego jest uświadomienie rodzicom zagrożeń jakie ich dziecko może napotkać podczas korzystania z internetu, tj. kontakt ze szkodliwymi treściami, cyberprostytucja, kontakty z nieznajomymi osobami, itp.
Uczymy się tolerancji
Uczymy się tolerancji – celem programu jest kształtowanie właściwych postaw prospołecznych, szacunku, tolerancji, eliminowanie zachowań agresywnych.
więcej »Bezpieczeństwo w sieci
Bezpieczeństwo w sieci
Dzieci za pomocą gry wielkoformatowej podsumowują wiedzę informatyczną, w tym także dotyczącą zagrożeń w sieci.
więcej »Urodziny Maćka – krótka historia o tolerancji.
Urodziny Maćka – krótka historia o tolerancji.
Niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, kolor skóry, otyłość lub niższy status społeczny to tylko niektóre przyczyny negatywnych zachowań, zauważanych coraz częściej w grupie najmłodszych dzieci.
więcej »Autochodzik
Autochodzik - program udostępniony w ramach współpracy ze Strażą Miejską miasta stołecznego Warszawy.
więcej »Program "Na straży porządku"
"NA STRAŻY PORZĄDKU"
więcej »
Celem programu jest przedstawienie najmłodszym dzieciom pracy strażnika miejskiego.Program: "Wystrzałowe, wybuchowe, kolorowe"
"WYSTRZAŁOWE, WYBUCHOWE, KOLOROWE"
Fajerwerki to symbol radości i zabawy.
Sztuczne ognie wynaleziono w Chinach, a jeszcze do niedawna wystrzeliwane były za pomocą prochu. Obecnie w użyciu są środki bardziej zaawansowane technologicznie, ale zasada ich działania jest właściwie wciąż ta sama.
więcej »