tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Profilaktyka społeczna

Straż Miejska w Lublinie, każdego dnia zajmuje się profilaktyką kierowaną do dzieci i młodzieży, uczącej się w lubelskich placówkach oświatowych, ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin. W swych działaniach wspomagani jesteśmy przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Zdrowia, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, Sanepid, WORD oraz inne instytucje państwowe i prywatne.

Zajęcia, które realizują strażnicy z Oddziału szkolno-profilaktycznego, są zawsze dostosowane do poziomu słuchaczy oraz do potrzeb pedagogów. Podstawą doboru treści i metodyki poszczególnych programów jest przede wszystkim wiek odbiorców, poziom wiedzy oraz stopień ich rozwoju poznawczego. Są one prowadzone na terenie  placówek oświatowo – wychowawczych w Lublinie. Do programów profilaktycznych Straży Miejskiej można przystąpić w dowolnym momencie z miesięcznym wyprzedzeniem, tak abyśmy mogli sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom. Pisemne zgłoszenie należy przesłać na adres: profilaktyka@986.pl. W treści zgłoszenia prosimy wskazać osobę do kontaktu oraz numer telefonu. Realizacja poszczególnych programów zawartych w ofercie odbywa się we współpracy Naczelnika Oddziału z dyrekcją, pedagogiem szkolnym lub nauczycielem i polega na ustaleniu terminu, formy i przebiegu spotkania informacyjno-edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, rodziców i rad pedagogicznych. Tam gdzie jest to możliwe strażnicy miejscy uczą dzieci zdobywać wiedzę poprzez zabawę, film, zajęcia manualne itp.

Autor: AC-P
 • Gra planszowa w formacie XXL

  "BEZPIECZNI ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ" edukacyjna, wielkoformatowa gra planszowa 

  została przekazana funkcjonariuszom oddziału szkolno – profilaktycznego SMML przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.

  więcej »
 • Zagrożenia w sieci –

  Zagrożenia w sieci –

  Uczniowie korzystający na co dzień z Internetu bardzo często narażeni m.in. na kontakt z niebezpiecznymi treściami (przemoc, pornografia), wulgarnym słownictwem lub wyłudzeniami danych osobowych, itp.

   

  więcej »
 • Uzależnienie od gier komputerowych

  Uzależnienie od gier komputerowych program skierowany do rodziców mający na celu zwrócenie uwagi rodziców na rodzaje uzależnień behawioralnych w tym uzależnienie od internetu i gier komputerowych.

   

  więcej »
 • Dziecko w sieci

  Dziecko w sieci - program adresowany do rodziców.

  Celem jego jest uświadomienie rodzicom zagrożeń jakie ich dziecko może napotkać podczas korzystania z internetu, tj. kontakt ze szkodliwymi treściami, cyberprostytucja, kontakty z nieznajomymi osobami, itp.

   

  więcej »
 • Uczymy się tolerancji

  Uczymy się tolerancji – celem programu jest kształtowanie właściwych postaw prospołecznych, szacunku, tolerancji, eliminowanie zachowań agresywnych. 

  więcej »
 • Bezpieczeństwo w sieci

  Bezpieczeństwo w sieci

  Dzieci za pomocą gry wielkoformatowej podsumowują wiedzę informatyczną, w tym także dotyczącą zagrożeń w sieci. 

  więcej »
 • Urodziny Maćka – krótka historia o tolerancji.

  Urodziny Maćka – krótka historia o tolerancji.

  Niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, kolor skóry, otyłość lub niższy status społeczny to tylko niektóre przyczyny negatywnych zachowań, zauważanych coraz częściej w grupie najmłodszych dzieci

  więcej »
 • Autochodzik

  Autochodzik - program udostępniony w ramach współpracy ze Strażą Miejską miasta stołecznego Warszawy. 

  więcej »
 • Program "Na straży porządku"

  "NA STRAŻY PORZĄDKU"  


  Celem programu jest przedstawienie najmłodszym dzieciom pracy strażnika miejskiego.

  więcej »
 • Program: "Wystrzałowe, wybuchowe, kolorowe"

  "WYSTRZAŁOWE, WYBUCHOWE, KOLOROWE"

   

  Fajerwerki to symbol radości i zabawy. 

  Sztuczne ognie wynaleziono w Chinach, a jeszcze do niedawna wystrzeliwane były za pomocą prochu. Obecnie w użyciu są środki bardziej zaawansowane technologicznie, ale zasada ich działania jest właściwie wciąż ta sama. 

  więcej »
Strony: 1 2 3