tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Profilaktyka społeczna

Straż Miejska w Lublinie, każdego dnia zajmuje się profilaktyką kierowaną do dzieci i młodzieży, uczącej się w lubelskich placówkach oświatowych, ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Ściśle współpracujemy w tym zakresie z Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin. W swych działaniach wspomagani jesteśmy przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Wydział Zdrowia, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, Sanepid, WORD oraz inne instytucje państwowe i prywatne.

Zajęcia, które realizują strażnicy z zespołu ds. profilaktyki, są zawsze dostosowane do poziomu słuchaczy oraz do potrzeb pedagogów. Podstawą doboru treści i metodyki poszczególnych programów jest przede wszystkim wiek odbiorców, poziom wiedzy oraz stopień ich rozwoju poznawczego. Są one prowadzone na terenie  placówek oświatowo – wychowawczych w Lublinie. Do programów profilaktycznych Straży Miejskiej można przystąpić w dowolnym momencie z miesięcznym wyprzedzeniem, tak abyśmy mogli sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom. Pisemne zgłoszenie należy przesłać na adres: profilaktyka@986.pl. W treści zgłoszenia prosimy wskazać osobę do kontaktu oraz numer telefonu. Realizacja poszczególnych programów zawartych w ofercie odbywa się we współpracy koordynatora zespołu ds. profilaktyki z dyrekcją, pedagogiem szkolnym lub nauczycielem i polega na ustaleniu terminu, formy i przebiegu spotkania informacyjno-edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, rodziców i rad pedagogicznych. Tam gdzie jest to możliwe strażnicy miejscy uczą dzieci zdobywać wiedzę poprzez zabawę, film, zajęcia manualne itp.

Autor: AC-P
 • Program "Na straży porządku"

  "NA STRAŻY PORZĄDKU"  

   

  Celem programu jest przedstawienie najmłodszym dzieciom pracy strażnika miejskiego. 

  więcej »
 • Program: "Wystrzałowe, wybuchowe, kolorowe"

  "WYSTRZAŁOWE, WYBUCHOWE, KOLOROWE"

   

  Fajerwerki to symbol radości i zabawy. 

  Sztuczne ognie wynaleziono w Chinach, a jeszcze do niedawna wystrzeliwane były za pomocą prochu. Obecnie w użyciu są środki bardziej zaawansowane technologicznie, ale zasada ich działania jest właściwie wciąż ta sama. 

  więcej »
 • Program: "Dzik jest dziki, dzik jest zły"

  "DZIK JEST DZIKI, DZIK JEST ZŁY"

   

   Powiększający się z dnia na dzień zasięg zabudowań ludzkich, bogata w zwierzęcy pokarm roślinność parków i ogrodów, ograniczona liczebność drapieżników i co ważne - stosunkowo łatwy dostęp do pokarmu (świadome dokarmianie, śmietniska, wysypiska odpadów organicznych itp.), wszystko to i nie tylko powoduje, że problem oraz sam fakt istnienia dzikich zwierząt w miastach i na ich obrzeżach powiększa się każdego dnia. 

  więcej »
 • Program: "Bądź kumplem, nie dokuczaj"

  "BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ"

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego dla młodszych dzieci to bardzo ważne i głębokie przeżycie, ale u niektórych z nich powoduje przygnębienie spowodowane dokuczaniem. Może ono mieć bardzo negatywny wpływ na pracę, zdrowie, poczucie własnej wartości i pewność siebie dziecka. 

  więcej »
 • Program: "Telefon komórkowy - wróg czy przyjaciel"

  „TELEFON KOMÓRKOWY- wróg czy przyjaciel”

   

  Telefon komórkowy to dla wielu dzieci i nastolatków nieodłączny gadżet. Niestety często przykład biorą z góry - współcześni rodzice także nie wyobrażają sobie życia bez komórek. 

  więcej »
 • Program "Lekcja bezpieczeństwa"

  "LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA"

   

  Choć internet jest nazywany rzeczywistością wirtualną, czające się w nim zagrożenia są jak najbardziej prawdziwe. Dlatego, korzystając z serwisów społecznościowych (np. Facebooka), czy nawet wysyłając i odpowiadając na maile, trzeba bardzo uważać na to, co robimy. 

  więcej »
 • Program "Dzień z życia"

  "DZIEŃ Z ŻYCIA"

   

  Komputery na dobre zagościły w naszych domach, zadomowiły się też w pracy i w szkole. 

  Odgrywają ważną rolę w życiu współczesnego człowieka. Szczególnie ważny stał się łatwy i szybki dostęp do internetu.

  więcej »
 • Program profilaktyczny "STOP dopalaczom"

  Dopalacze, podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie różne stany takie jak odurzenie, pobudzenie, euforia i halucynacje. 

  więcej »
 • Program: Bezpieczna i przyjazna szkoła

  W dniu dzisiejszym rozpoczęły się spotkania edukacyjne pt. "Uczeń w sieci" w ramach rządowego projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". 

  więcej »
 • Program EkologJa

  Obecnie bardzo często słyszymy słowo ekologia.

  więcej »
 • Program PRZEMOCY NIE

  Coraz większym zjawiskiem pojawiającym się wśród dzieci i młodzieży jest wzrost zachowań agresywnych.

  więcej »
 • Program JA I ALKOHOL

  Narkotyki, alkohol i papierosy stały się ogólnodostępne: w szkole, na ulicy, w dyskotece.

  więcej »
Strony: 1 2