tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Odkomarzanie terenów miejskich w Lublinie

W dniach 15-18 czerwca 2021 r. odbędzie sie odkomarzanie miasta. W nocy ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek (16-17 czerwca) w akcji wezmą udział również funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Lublin, którzy będą informować o tym, że w porach wieczornych będzie odbywać się odkomarzanie na konkretnych terenach miasta.

Przy sprzyjającej pogodzie odkomarzanie prowadzone będzie w późnych godzinach wieczornych i w nocy, kiedy pszczoły już nie latają i przy bezwietrznej pogodzie, aby preparat nie roznosił się poza zamgławiane obszary. Odkomarzaniem zostaną objęte miejskie tereny, skwery, parki, zieleńce, ścieżki rowerowe o łącznej powierzchni 280 ha, preparatem, który działa zarówno na komary, meszki oraz kleszcze.

Prowadzona akcja odkomarzania obejmie takie tereny miasta jak np. Błonia przy Zamku, Plac Litewski, Ogród Saski, Ośrodek Marina, Park Abramowicki, Park Jana Pawła II, Park Ludowy, Park Rury, Park Zawilcowa, Słoneczny Wrotków i okolice (m.in. Ośrodek Dąbrowa), ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do ul. Żeglarskiej, ścieżka rowerowa dookoła Zalewu Zemborzyckiego.

Tegoroczne odkomarzanie odbędzie się w ramach realizacji projektu VII Budżetu Obywatelskiego „Goń komara, czyli wygnajmy krwiopijców z naszego miasta!”