tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Eko-Piknik nad Zalewem Zemborzyckim

W dniu 5 czerwca odbył sie Rodzinny Eko-Piknik zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "BYSTRZYCA" w Lublinie. Celem eventu było zbieranie odpadów zanieczyszczających tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz przybrzeżnego lasu. Akcji towarzyszyły różnego rodzaju zabawy oraz konkursy wraz z cennymi nagrodami.

Podczas trwania pikniku odbyły sie pokazy i prezentacje różnych firm i instytucji dotyczące rozwiązań ekologicznych stosowanych obecnie na lubelskim rynku. Jednym z Partnerów wydarzenia była również Straż Miejska Miasta Lublin. Podczas tak szczytnego spotkania funkcjonariusze zaprezentowali radiowóz Oddziału Eko-Patrol wraz z całym jego wyposażeniem. Prezentacje uświetniały gry i zabawy dla dzieci organizowane przez funkcjonariuszy Oddziału Szkolno-Profilaktycznego. Dzieci uczestniczące w pikniku mogły bawiąc uczyć się podczas gry "Bezpiecznie ze Strażą Miejską". Gra planszowa  w bardzo atrakcyjny i zabawny sposób prezentuje dobre nawyki i właściwe zachowania oraz zagrożenia w ruchu drogowym. Jest ona wykorzystywana przez nasz Oddział Szkolno-Profilaktyczny w przedszkolach i szkołach do nauki dzieci i młodzieży. Gra po każdym jej użyciu była dezynfekowana zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

Ponadto z myślą o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa rowerzystów strażnicy oferowali znakowanie rowerów w czym wspomagani byli przez funkcjonariuszy Policji, którzy oznakowane jednoślady rejestrowali w bazie rowerów.