tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 skierowana do osób bezdomnych

W najbliższych dniach odbędzie się akcja szczepień przeciwko COVID-19 skierowana do osób bezdomnych organizowana przez miasto Lublin we współpracy z Punktem Szczepień Arena Lublin oraz Bractwem Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Lublin wspierają akcję rozpowszechniając informacje o tym wydarzeniu wśród osób w kryzysie bezdomności na terenie miasta Lublin.

Od 5 lipca strażnicy podczas kontrolowania miasta rozdają osobom bezdomnym ulotki informacyjne z wiadomościami na temat akcji.

Akcja szczepień będzie przeprowadzona w dniach 13-14 lipca w godzinach 9:00-13:00 przy ulicy Zielonej 3 w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Procedurę rejestracyjną, badania lekarskie oraz szczepienia wykonywać będzie zespół medyczny z Punktu Szczepień Arena Lublin. Osoby chętne zostaną zaszczepione jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

 

Zgodnie z założeniem akcji szczepienia dedykowane są dla osób bezdomnych niemniej jednak każda osoba chętna, która zgłosi się do punktu przy ul. Zielonej będzie mogła skorzystać z możliwości zaszczepienia się.