tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Akcja "Książka za worek śmieci" w Lublinie

Miasto Lublin włączyło się w ogólnopolską akcję KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI. Jest to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana przez Panią Annę Jaklewicz na początku 2019 roku.

 

Uczestnicy tej akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem oraz podziękowaniem za zaangażowanie osób uczestniczących w tym wydarzeniu są książki.

 

Dotychczas odbyło się kilkanaście edycji akcji, która objęła zasięgiem całą Polskę. Uczestnicy sprzątali już wspólnie m.in. Warszawę, Poznań, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Katowice, Gdańsk, Częstochowę, Łódź, Gorzów Wielkopolski. Do organizowanych akcji przyłączyło się dotychczas ponad 1000 osób, podczas których zebrano już wspólnie kilkadziesiąt ton śmieci.

 

Partnerem tegorocznej akcji, która odbyła się 18 września, jest również miasto Lublin, a w szczególności Straż Miejska Miasta Lublin oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. W Lublinie posprzątany został teren Wąwozu Rury pomiędzy dzielnicą Czuby a LSM.

W trakcie akcji zebrano 55 worków z odpadami.