tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Straż Miejska podczas 26. Finału WOŚP

W dniu 14 stycznia 2018 r. odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Lublin jak co roku uczestniczyli w tym wydarzeniu, organizując dla dzieci zabawę z Autochodzikiem.

Autochodzik jest zabawką edukacyjną, dzięki której dzieci mogą uczyć się bezpiecznych zachowań na drodze. W skład zestawu wchodzą atrapy samochodów, wykonane z materiału i gąbki, które dzieci mogą zakładać na siebie. Co ważne, aby założyć taką atrapę, konieczne jest zapięcie pasów. Oprócz tego w zestawie znajdują się znaki drogowe, sygnalizatory, słupki, pachołki i zebra. Wszystkie elementy wykonane są z miękkich materiałów, dzięki czemu dzieci mogą bawić się nimi w całkowicie bezpieczny sposób.

Dzięki wykorzystaniu Autochodzika dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą zapoznać się z różnymi środkami komunikacji i transportu, poznać zasady ruchu drogowego oraz uczyć się bezpiecznych zachowań na drodze i utrwalać właściwe nawyki.

Oprócz tego, podczas gali finałowej można było obejrzeć samochód Eko-Patrolu, a dla najmłodszych przygotowano kolorowanki. 

Autor: rb