tel. dyżurny

986

SMS 665 500 410

Autochodzik

W dniu 13 listopada 2017 roku Zespół ds. profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Lublin otrzymał zakupioną przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin pomoc edukacyjną Autochodzik. 

Autochodzik to zestaw do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego dla dzieci w wieku 4 – 8 lat. Pozwala na symulacje sytuacji spotykanych w życiu codziennym. Wiedza ta jest przyswajana poprzez zabawę angażującą, czyli najbardziej naturalny dla dzieci sposób nauczania.

Prawdziwa ulica, chodnik, przejście dla pieszych tzw. „zebra”, sygnalizacja dla pojazdów i pieszych, znaki drogowe oraz samochody ułatwiają lepsze zrozumienie i zapamiętywanie zdarzeń drogowych przez dzieci. Na chwilę zamieniają się one w kierowców pojazdów, jednak nim wyjadą na ulicę muszą nauczyć się znaków drogowych i określonych zachowań do których są zobligowani wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. 

W zestawie znajdują się 4 samochody wykonane z gąbki obszytej tkaniną, do których dzieci mogą wchodzić, ale pod warunkiem zapięcia pasów. Tak przygotowani nasi mali kierowcy mogą rozpocząć swoją naukę wyjeżdżając na miasto.

Autor: rb